Een bloementuin verwacht je niet zo snel midden in de woestijn, maar toch is er sinds 2013 een enorme bloementuin in Dubai te vinden. In de Dubai Miracle Garden zijn meer dan 150 miljoen bloemen te vinden van ruim 60 verschillende soorten, waarvan sommige zelfs voor het eerst zijn geplant in de Golf regio.
Het leuke aan de Miracle Garden is dat niet alleen bloemen en planten centraal staan maar er ook tal van andere objecten zijn te bewonderen. Zo vind je in het park onder andere ‘s werelds grootste bloemenklok, diverse auto’s versierd met bloemen, een replica van de Burj Khalifa gebouwd en een Airbus A380 van Emirates die nagebouwd is op ware grootte. Bovendien wisselen een groot aantal bouwwerken ieder seizoen zodat het park iedere jaar weer een verassing is.
Sinds de opening van de Dubai Miracle Garden in 2013 heeft het park een groot aantal bezoekers mogen verwelkomen. Wisten het eerste seizoen (winter 2012/2013) nog slechts 400.000 bezoekers de Miracle Garden te vinden, in de jaren daarna steeg het aantal bezoekers tot ver boven de 1 miljoen per jaar. Mede dankzij de opening van de naastgelegen Butterfly Garden weten veel toeristen en inwoners van Dubai de weg naar de Miracle Garden te vinden.
Locatie Dubai Miracle Garden
De Dubai Miracle Garden ligt op een klein half uur rijden van Downtown Dubai en de Dubai Mall en ligt vlakbij de woonwijk Arabian Ranches en het Dubai Autodrome circuit.
Met de auto is de Dubai Miracle Garden eenvoudig te bereiken. De Dubai Miracle Garden ligt aan de Sheikh Mohammed Bin Zayed Road, vlak naast de Dubai Autodrome. Het beste kun je de borden boven de weg naar de Dubai Autodrome volgen en vanaf hier de borden naar de Dubai Miracle Garden volgen. Kijk op Google Maps voor een volledige routebeschrijving.
Openbaar vervoer
De Miracle Garden is ook te bereiken met het openbaar vervoer wat goed nieuws is voor iedereen die niet de beschikking heeft over een eigen (huur)auto. Door de invoering van de nieuwe dienstregeling rijdt bus nummer 105 van de RTA vanaf de Mall of the Emirates naar de Miracle Garden en de Butterfly Garden. De bus naar de bloementuin vertrekt vanaf de busterminal welke voor de Mall of the Emirates ligt, naast het metrostation. Zie voor meer informatie over de bus en de meest actuele busnummers de website van de Miracle Garden.
Een enkele reis naar de Miracle Garden kost 5 dirham per persoon en kun je betalen met de NOL kaart. Let op! Bus nummer 105 van de RTA is een speciale buslijn waardoor het niet mogelijk is om van deze buslijn gebruik te maken met een rode NOL dagkaart. Je dient dus of een los ticket te kopen bij het loket, of gebruik te maken van de zilveren Nol kaart waarmee je kunt in- en uitchecken.
Van zondag tot en met donderdag rijdt er tussen 14:00 uur en 20:00 uur iedere twintig minuten een bus naar de Miracle Garden en vice versa. Op vrijdag en zaterdag rijden er tussen 12:00 uur en 22:00 uur iedere 15 minuten bussen tussen het busstation van de Mall of the Emirates en de Miracle Garden. De eerste bus in het weekend vertrekt om 12:04 uur, door de weeks vertrekt de eerste bus om 15:56 uur. De laatste bus vanaf de Miracle Garden naar de Mall of the Emirates vertrekt doordeweeks om 20:03 uur, in het weekend om 22:04 uur. De rit duurt tussen den 20 en 30 minuten, mede afhankelijk van de drukte op de weg.
De bovenstaande vertrektijden en busnummers kunnen in de loop der tijd gewijzigd zijn, kijk daarom op de officiële website www.dubaimiraclegarden.com voor meer informatie of raadpleeg de routeplanner van de RTA voor de meest actuele buslijnen en vertrektijden.
Tickets Dubai Miracle Garden
De entree van de Miracle Garden bedraagt 50 AED per persoon (omgerekend ongeveer 10 euro). Kinderen onder de 3 jaar en gehandicapten mogen gratis naar binnen. Voor de Dubai Butterfly Garden welke naast de Miracle Garden ligt dient een apart ticket gekocht te worden. Je ticket voor de Dubai Miracle Garden kun je eenvoudig online reserveren via de website van Viator of via de website van Tiqets.
Klik hier om je Miracle Gardens tickets te reserveren
Tickets inclusief transfer
Heb je geen zin om met het openbaar vervoer naar de Miracle Garden te reizen? Je kunt ook tickets inclusief een transfer boeken waarbij je opgehaald wordt bij je hotel en voor de deur van de Miracle Garden wordt afgezet. Na je bezoek aan de bloementuin wordt je weer netjes bij de deur van je hotel afgezet. De tickets inclusief transfer beginnen bij 34 euro per persoon en zijn te boeken via de website van Viator.
Tour naar de Miracle Garden en Butterfly Garden
Naast de bovenstaande tickets inclusief je vervoer van je hotel naar de Miracle Garden kun je ook kiezen voor een Engelstalige tour waarbij je in 4,5 uur niet alleen de Miracle Garden gaat bezoeken, maar ook de Butterfly Garden bezoekt.
De tour pikt je op vanaf het verzamelpunt bij het Pullman hotel bij de Dubai Creek en brengt je vervolgens naar de Miracle Garden en de Butterfly Garden waar je samen met de gids de twee parken kunt bezoeken. De tour kost 69 euro per persoon en is inclusief toegangstickets voor beide parken. Kinderen tussen de 3 en 11 jaar betalen 49 euro. De tour is eenvoudig online te boeken via de website van GetYourGuide of via de website van Tiqets.
Klik hier om je Miracle Gardens tickets te reserveren
Winterseizoen 2022/2023
De Dubai Miracle Garden is alleen in het winterseizoen te bezoeken. In de zomer liggen de temperaturen in Dubai te hoog om de bloemen in leven te houden en is het park gesloten voor het publiek.
De Dubai Miracle Garden opent in 2022 de deuren op 10 oktober 2022 voor het nieuwe 2022/2023 winter seizoen en sluit begin mei 2023 de deuren weer als de temperaturen in Dubai gaan stijgen. Let op, deze datum is een schatting, kijk daarom altijd op de website van de Dubai Miracle Garden voor de actuele openingstijden en dagen dat het park geopend is. De Dubai Miracle Garden is van zondag tot donderdag geopend van 09:00 uur tot 21:00 uur, in het weekend van vrijdag tot zaterdag is de bloementuin geopend van 09:00 uur tot 23:00 uur.
Voor het nieuwe seizoen is de bloementuin weer flink op de schop gegaan en is het park ingericht rondom een compleet nieuw thema. In totaal is er dit jaar 72.000 vierkante meter aan bloemen te bewonderen, verdeeld over het park zijn er ruim 50 miljoen bloemen te vinden van 120 verschillende soorten. Nieuw dit jaar is een kasteel geheel gemaakt van bloemen en een smurfen dorp.
Ook dit jaar is er de “Aerial Floating Lady” waar je een aantal exotische bloemen kunt bewonderen. Daarnaast is er een 400 meter lang wandelpad waar je langs tal van schitterende bloemenwerken loopt. Ook is er dit jaar een nieuw wereldrecord te bewonderen, welke precies is nog niet bekend gemaakt door het park. Eén van de andere wereldrecords is ook dit jaar weer te aanschouwen, de 18 meter hoge Mickey Mouse welke geheel van bloemen is gemaakt. Naast Mickey Mouse zijn er dit seizoen ook enkele andere bekende tekenfilm figuren te zien in het park.
Sfeerimpressie
Hieronder een kleine sfeerimpressie van ons bezoek aan de Dubai Miracle Garden.