Dubai is geen Monaco waar de haven vol ligt met peperdure superjachten, maar toch is de kans groot dat je in Dubai een aantal enorme jachten kunt tegenkomen. De grootste jachten liggen vooral in de haven achter de Dubai Marina, naast de landingsbaan van Skydive Dubai en rondom het Palm Jumeirah eiland.
Van alle jachten in Dubai steek er één met kop en schouders boven de rest uit, dit is het jacht van de grote leider van Dubai, Sheik Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Het enorme jacht met een lengte van 162 meter en een prijskaartje van rond de 400 miljoen dollar heeft de niet echt originele naam “Dubai” meegekregen en is het op twee na grootste jacht van de wereld. Alleen het jacht van Roman Abramovich, de Eclipse (163.5 meter lang) en het jacht Azzam (180 meter lang) van de president van de Verenigde Arabische Emiraten zijn groter.
Ten tijde van de bouw in 2006 en de oplevering was het jacht Dubai nog het grootste jacht ter wereld. Oorspronkelijk was het schip bedoeld voor de prins van Brunei welke in 1996 opdracht gaf voor de bouw van het jacht en haar de naam Platinum gaf. De bouw kwam door onbekende redenen vrij snel stil te liggen en in 2001 was daar de sheik van Dubai die het jacht opkocht en hem verder liet afbouwen. Na de aanschaf veranderde de sheik de naam van het jacht direct naar de toepasselijke naam “Dubai”.
De lengte van het jacht “Dubai” is niet alleen enorm, de overige cijfers liegen er ook niet om. Zo beschikt het jacht over acht verdiepingen, kan het plaats bieden aan maximaal 115 personen plus 88 personeelsleden en kan het ruim 1 miljoen liter aan brandstof meenemen. Het jacht kan maximaal 26 knoppen varen, wat gelijk staat aan vijftig kilometer per uur en het totaalgewicht van het jacht is 13.5 ton. Op het bovendek van het jacht bevindt zich een helicopter platform waar ook tijdens het varen een helicopter kan staan. Op het dek eronder bevindt zich het buitenzwembad inclusief jacuzzi en diverse ruimtes om te zonnen.
Locatie van het superjacht “Dubai”
Als het jacht “Dubai” thuis is in Dubai is de kans groot dat deze afgemeerd ligt aan de oevers van het noordelijke Logo Island of in de haven van Jebel Ali. De logo Islands zijn twee identieke eilanden welke aan de voet van het kunstmatige Palm Jumeirah eiland liggen. De vorm van de eilanden is geïnspireerd op een palmblad en zijn identiek aan het logo van Dubai Palm Developers. Beide eilanden zijn privé bezit van Sheik Mohammed bin Rashid Al Maktoum en momenteel is alleen het noordelijke eiland bebouwd. Op het eiland bevinden zich onder meer twee enorme villa’s met zwembad, helicopter platform en een haven.
Vanaf het vaste land heb je het beste uitzicht op het jacht. Zowel vanaf het openbare strand Palace Beach, welke gelegen is tussen enkele paleizen en vanaf Al Sufouh Road heb je een goed zicht op het enorme jacht en kun je deze goed fotograferen. Als je Palm Jumeirah oprijdt met de auto of met de Palm Jumeirah Monorail dan kun je het jacht aan je rechterhand zien liggen indien het jacht op haar vaste plek ligt afgemeerd.
Voor wie het allerbeste zicht op het superjacht moet je het water op. Vanuit de Dubai Marina vertrekken diverse boottochten die naast de Dubai Marina ook langs het Palm Jumeirah eiland en de Logo Islands varen. Wie liever op eigen initiatief het water van Dubai wilt verkennen kan een eigen boot charteren, eventueel met bemanning.